vvsc

2015 m. lapkričio 25 d.

Versija neįgaliesiems

angliškai
Renginių kalendorius
<2015 Lapkritis>
PATKPŠS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Apklausa

Apklausa

Get Adobe Flash player

Paslaugos - Kosmetikos gaminių notifikavimas

Kosmetikos notifikavimo tvarka nuo 2013 m. liepos 11 d.   

   

 

 • Būtinų veiksmų, atliekamų vykdant kosmetikos gaminių notifikavimą, sekos schema
 •  

    

  1. Kas privalo notifikuoti kosmetikos gaminius?

   

  Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai arba Lietuvos Respublikoje ar kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse įsteigti juridiniai asmenys, pateikiantys į Lietuvos Respublikos rinką kosmetikos gaminius, kurie yra gaminami Lietuvos Respublikoje arba yra pagaminti ir (ar) importuojami iš valstybių ne Europos Sąjungos narių, išskyrus Islandijos Respubliką, Lichtenšteino Kunigaikštystę ir Norvegijos Karalystę.

   

  2. Kokius dokumentus reikia pateikti?

   

  Asmenys, pateikdami kosmetikos gaminius į Lietuvos Respublikos rinką, privalo pranešti (notifikuoti) pateikdami raštu (paštu ar elektroniniu būdu ir pasirašytus elektroniniu parašu) arba faksu – Vilniaus visuomenės sveikatos centrui šiuos duomenis:
  - asmens, pateikiančio kosmetikos gaminį į Lietuvos Respublikos rinką (gamintojo ar jo platintojo, arba asmens, kurio užsakymu kosmetikos gaminys yra gaminamas, arba asmens, atsakingo už importuoto kosmetikos gaminio pateikimą į Europos Bendrijos rinką) vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą; juridinio asmens ar filialo pavadinimą, kodą, buveinės adresą, telefono, fakso numerius, elektroninio pašto adresą;
  -  pateikiamų kosmetikos gaminių pavadinimus originalo ir lietuvių kalbomis;
  -  kosmetikos gaminių gamybos vietos adresą, jei jie yra gaminami Lietuvos Respublikoje, arba pirmojo importo  į Europos Bendrijos rinką adresą. Šiuos duomenis galima pateikti užpildant (iš anksto arba atvykus į įstaigą) laisvos formos paraišką, kurią rasite čia.

   

  3. Kiek laiko trunka notifikavimas?

   

  Per 3 darbo dienas nuo duomenų gavimo dienos į kosmetikos gaminių duomenų bazę įvedama atitinkama informacija.

   

  4.Kiek kainuoja?

   

  Valstybės rinkliava neimama.

   

  5. Susiję teisės aktai:

   

  Pranešimo (notifikavimo) apie į Lietuvos Respublikos rinką pateikiamus kosmetikos gaminius tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. rugsėjo 3 d. įsakymu Nr. V-722 „Dėl Pranešimo (notifikavimo) apie į Lietuvos Respublikos rinką pateikiamus kosmetikos gaminius tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 110-4692).

   

  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-757 patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 62:2003 „Kosmetikos gaminiai: bendrieji reikalavimai, draudžiamos ir ribojamos medžiagos“ (Žin., 2004, Nr. 21-647).